"Człowiek-orkiestra"

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym przedszkolu, już po raz drugi, niezwykłego gościa - Pana Wiesława Pyzalskiego – znanego muzyka, absolwenta Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach i członka Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków w Warszawie.
Artysta otrzymał wiele nagród i wyróżnień za pracę społeczną i charytatywną na rzecz dzieci m.in. Złoty Krzyż Zasługi Prezydenta RP, Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, odznakę „Przyjaciel dziecka” od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Muzyk określa siebie jako „Człowieka orkiestrę”, ponieważ gra jednocześnie na kilku instrumentach.

"Człowiek-orkiestra", tym razem, zaprezentował dzieciom program jesienny, zapoznający z wartościami rytmicznymi nut, pauz, dynamiką - w kontekście zmian zachodzących w przyrodzie podczas tej pory roku. Uczył również taktowania oraz właściwej postawy przy słuchaniu muzyki poważnej, patriotycznej.

W swojej audycji przybliżył dzieciom m. in. następujące instrumenty: kazobo kazobie, dzwonki naciskane, bum bum rurki, pianino cyfrowe, grzechotki, krowi dzwoneczek, tamburyn, gitarę.
Dzieci miały możliwość wysłuchania utworów, zarówno muzyki klasycznej, jak i piosenek dla przedszkolaków, a także hymnu Polski i Unii Europejskiej.
Miały też okazję do improwizacji rytmicznej na prostych instrumentach oraz wyklaskiwania taktów z zastosowaniem różnych wartości rytmicznych.