Dzień Dyni

28 października br. odbył się w naszym przedszkolu, jak co roku, Dzień Dyni :)
Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w licznych zabawach, konkursach i quizach, w których motywem przewodnim była oczywiście dynia, ale też i inne owoce i warzywa.
Dzieci dowiedziały się ważnych informacji na temat dyni, jej walorów smakowych, odżywczych i dekoracyjnych.
Każda z grup wykonała z nauczycielkami postacie z dyni. Przede wszystkim jednak na medal zasługują Nasi wspaniali Rodzice, którzy wykonali wraz Dziećmi piękne postacie z dyni, zdobiące teraz nasz przedszkolny hol :)
Również i w dzisiejszym menu znalazła się dynia - Przedszkolaki mogły spróbować pestek z dyni, a na podwieczorek - ciasta dyniowego, które już wczoraj piekły nasze Panie Kucharki.

Bardzo dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za wspaniałe włączenie się w to święto, poprzez przynoszenie pięknych dyń w różnych odmianach i ze wspaniałymi dekoracjami, a także przygotowanie ubranek w pomarańczowym kolorze.

W naszym przedszkolu było dziś pięknie, dyniowo i bardzo, bardzo pomarańczowo :)