Dzień Ziemi

Obchodziliśmy w dniu dzisiejszym, w starszych grupach, Dzień Ziemi. W obchodach tego święta wziął także udział zaproszony gość - Pani Agnieszka Stępniak z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Kaliszu. Prowadzącą - Panią Anię Płotek, wspomogły w wielu ciekawych prezentacjach, uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, którym bardzo dziękujemy.
Dzieci miały podczas spotkania możliwość przypomnienia i zdobycia wiedzy na temat dbałości o naszą planetę, tego, co należy czynić dla jej dobra oraz tego, czego absolutnie nie powinno się robić, by jej nie szkodzić. Przedszkolaki obejrzały także różne doświadczenia, których tematem przewodnim było powietrze. Grupa "Pszczółek" przedstawiła wszystkim zebranym scenkę teatralną na temat dbałości o czystość Ziemi, a następnie Dzieci wzięły udział w zabawie z eko-kręglami, podczas której odgadywały eko-zagadki. Po wspólnej zabawie, w poszczególnych grupach odbyło się sianie i sadzenie klasowych marchewek, szczypiorku oraz sałaty. Będziemy bacznie obserwować, co z nich wyrośnie :)
Dziękujemy serdecznie Pani Agnieszce Stępniak za przybycie i udział w naszych obchodach Dnia Ziemi.