Koncert Filharmonii Kaliskiej pt."Państwo Smyczkowscy"

W dniu dzisiejszym gościli w naszym przedszkolu muzycy Filharmonii Kaliskiej z pierwszą w tym roku szkolnym lekcją edukacyjną - koncertem pt. „Państwo Smyczkowscy”.
Skrzypce, Altówka, Wiolonczela, Kontrabas - to cała smyczkowa rodzina. A jak to w rodzinie bywa, ktoś jest duży, a ktoś mały. Ktoś ma niski, a ktoś wysoko brzmiący głos.
A jak to jest w rodzinach instrumentów?
Co jest większe altówka, czy skrzypce? Kontrabas, czy wiolonczela? Podczas dzisiejszego muzycznego spotkania poznaliśmy i porównaliśmy wszystkie instrumenty ze smyczkowej rodziny.
Dzieci wspaniale odgadywały muzyczne zagadki "jakie to zwierzątko", rozpoznawały i nazywały instrumenty ze smyczkowej rodziny, a największą radość wzbudziły skoczne "Wesołe przygody Koziołka Matołka", które muzycy wykonywali aż dwukrotnie :)