Spotkanie "Bezpieczny kontakt z psem"

W dniu dzisiejszym miało miejsce w naszym przedszkolu spotkanie pt. "Bezpieczny kontakt z psem" - z trenerem psów i instruktorem Panem Patrykiem Krajewskim i jego czworonożnym podopiecznym - 8-letnim owczarkiem belgijskim Ajaksem, zdobywcą wielu tytułów i nagród w konkursach sportowych i posłuszeństwa. Gościliśmy także Panią Aleksandrę Lont z Fundacji Ośrodek Realizacji Inicjatyw, która wspólnie z Panem Patrykiem opowiedziała dzieciom, jak bezpiecznie podejść do psa, czy można głaskać każdego napotkanego pieska, w jakim miejscu na ciele powinno się go głaskać, a gdzie psy nie lubią być głaskane, jak zachować się podczas, gdy piesek je, co psy lubią, a czego się boją, jak zachowywać się w kontakcie z psem, by być bezpiecznym i by spotkanie to było miłe.
Przedszkolaki mogły także zobaczyć wspaniały pokaz psich komend i sprawności, który wywołał u dzieci niesamowitą radość i wiele uśmiechu.
Spotkanie to odbyło się dzięki Galerii Amber z Kalisza, której bardzo serdecznie dziękujemy :)