Spotkanie edukacyjne z ratownikiem medycznym

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym przedszkolu Ratowników medycznych z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu- Pana Tomasza Frontczaka - Tatę Lenki z grupy "Pszczółek" oraz Pana Sebastiana Nowakowskiego.
Panowie Ratownicy przedstawili dzieciom podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, w tym zapoznali z różnymi materiałami opatrunkowymi oraz sposobami ich zakładania, a także przypomnieli numery alarmowe i informacje, które należy przekazać w rozmowie telefonicznej dyspozytorowi pogotowia ratunkowego, podczas zgłaszania wypadku, czy innego zdarzenia, w którym są osoby poszkodowane.
Dzieci miały także możliwość obejrzenia z bliska i od wewnątrz karetki pogotowia ratunkowego, którą pokazali im Panowie Ratownicy.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi za zorganizowanie i przeprowadzenie tego wspaniałego, ciekawego i bardzo pouczającego spotkania oraz Panu Sebastianowi za zapoznanie dzieci z karetką pogotowia ratunkowego i jej wyposażeniem :)