Teatrzyk pt. „Krzyś ratownik i szlachetne zdrowie”

Gościliśmy w dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu krakowski Teatr "Amuzado", który zaprezentował naszym Przedszkolakom spektakl pt. „Krzyś ratownik i szlachetne zdrowie”.
Widowisko miało za zadanie uświadomić dzieciom, że poprzez właściwe zachowanie można wywierać pozytywny wpływ, zarówno na zdrowie i bezpieczeństwo własne, jak i naszego otoczenia. Dzieci przypomniały sobie m.in.: numery alarmowe, jak dbać o zdrowie własne i innych, jak ważna jest profilaktyka mycia rąk, jak się zachowywać, by uniknąć zarażenia się, jak postąpić w przypadku zranienia się, jak w bezpieczny sposób segregować śmieci, a także jak bezpiecznie brać udział w ruchu drogowym.
Dzieci były bardzo zainteresowane przedstawieniem i aktywnie brały w nim udział.