XVII edycja akcji charytatywnej "Góra Grosza" podsumowana!

Od dnia 28 listopada 2016 r. braliśmy udział w XVII edycji akcji "Góra Grosza", która polega na zbiórce drobnych monet i jest organizowana przez Towarzystwo "Nasz Dom".

Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.

"Góra Grosza" jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. A najcenniejsze jest to, że to dzieci pomagają dzieciom, że to same dzieci mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników.

W czwartek, 12 stycznia br. nastąpiło w naszym przedszkolu uroczyste podsumowanie zbiórki i zsyp zebranych monet. W pomoc w segregowaniu monet włączyły się dzieci z najstarszej grupy "Żabek".
Łącznie udało się zebrać w naszym przedszkolu kwotę 135 zł 75 gr, która zostanie przekazana do Towarzystwa "Nasz Dom".

Bardzo dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za włączenie się w tę akcję.