Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Obchodziliśmy w dniu dzisiejszym Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który przypada co roku dnia 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.
Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt. "To jest bajeczka - Jak powstaje książeczka?", podczas której zapoznały się między innymi z historią i etapami powstawania książki oraz odpowiadały na zagadki związane ze znanymi bajkami dla dzieci.
W części drugiej odbyło się spotkanie z Panem Jakubem Pokojowczykiem - Tatą Marysi, który jest autorem tomiku wierszy pt. "Tik-Tak" . Dzieci dowiedziały się między innymi co to jest wiersz, jakie są jego cechy charakterystyczne, kim jest poeta, a także jaka jest droga od napisania wiersza po jego wydanie w formie książkowej. Tata Marysi wspaniale zachęcił wszystkie Dzieci do czytania książek, przedstawiając trzy krótkie bajeczki edukacyjno-profilkatyczne oraz podsumowując ich treść w zagadkowym quizie. Przekonaliśmy się, że tak naprawdę nie potrzeba dużo czasu na spotkanie z książką, wystarczy chociaż chwila w ciągu dnia, a niesie to ze sobą same korzyści, bo przecież "książka jest dobra na wszystko".
Następnie, każda z grup udała się do swoich klas, gdzie dzieci wykonywały wspólną, grupową książeczkę, projektując okładkę, ilustrując ją oraz łącząc wszystko w jedną całość. Przedszkolaki prezentowały także swoje ulubione książeczki, przyniesione w tym dniu do przedszkola :)
Dziękujemy serdecznie Panu Jakubowi za wspaniałe, bardzo ciekawe i pouczające spotkanie oraz przekazane do przedszkolnej biblioteczki książki swojego autorstwa :)