W ramach oferty naszego przedszkola zapewniamy:

- codzienne zajęcia dydaktyczne
Realizowane są one w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego i prowadzone przez nauczycieli poszczególnych grup.

- zdrowe i smaczne wyżywienie
Wszystkie posiłki przygotowywane są we własnej, przedszkolnej kuchni (5 posiłków). Uwzględniamy życzenia naszych Dzieci przy układaniu menu oraz diety dla alergików i dzieci z nietolerancjami pokarmowymi.

- nauka języka angielskiego
Zajęcia prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych, także w najmłodszej grupie "Krasnoludków". Podczas zajęć wykorzystywane są nowoczesne metody nauczania, w tym zajęcia "English and Arts" oraz elementy metody plastycznej McKee - metoda kreatywnego tworzenia, a dzieci motywowane są do mówienia już od pierwszych zajęć.

- zajęcia rytmiczno-umuzykalniające
Zajęcia realizowane są we wszystkich grupach wiekowych, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi pracy, w tym dywanu edukacyjnego Tupu-Tan, jak również zabaw muzyczno-ruchowych z elementami metod wg Batii Strauss, Carla Orffa, Klanzy.

- zajęcia z ratownictwa medycznego „ Mały ratownik"
Innowacja pedagogiczna wdrażana przez naszą placówkę, mająca na celu kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.

- zajęcia logopedyczne (grupy starsze)
Po przeprowadzeniu przesiewowych badań mowy, zakwalifikowane dzieci biorą udział w zajęciach logopedycznych, odbywających się 1 raz w tygodniu, na terenie przedszkola.

- zajęcia sportowe (grupy starsze)
Zajęcia prowadzone przez instruktora i trenera piłki nożnej, w formie gier i zabaw, rozwijające sprawność fizyczną, koordynację ruchową, równowagę i zręczność.

- zajęcia z religii
Zajęcia prowadzone są w najstarszej grupie dzieci sześcioletnich.

- interaktywne gry i zabawy edukacyjne przy tablicy multimedialnej
To znakomita zabawa dla przedszkolaków, a jednocześnie innowacyjna forma nauki właśnie poprzez zabawę.

poza tym :

- cykliczne lekcje edukacyjne z Filharmonią Kaliską na terenie przedszkola

- przedstawienia teatralne różnych form teatralnych

- warsztaty: florystyczne, plastyczne, dramowe, techniczne, „Mali badacze - doświadczenia i eksperymenty"

- spotkania z ciekawymi ludźmi

- codzienne wyjścia i zabawy w ogrodzie przedszkolnym

- autokarowe wycieczki poza miasto, zwiedzanie własnego regionu

- udostępnienie Rodzicom możliwości udziału w zajęciach dydaktycznych

- pobyt dziecka w przedszkolu w godzinach od 6:30 do 16:30

Ponadto, zajęcia dodatkowo płatne, które mogą odbywać się na terenie przedszkola:

- zajęcia taneczne (Akademia Tańca Uniejewski),
- nauka gry w szachy (Szkoła szachowa "SzachMistrz")