Pierwszy Dzień Wiosny - wyjazd do "Orlego Stawu" z Eko Marzanną

W Pierwszy Dzień Wiosny Dzieci z grupy "Zajączki" i "Żabki" pojechały z ekologiczną Marzanną do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów "Orli Staw", mieszczącego się koło Cekowa na wiosenną lekcję ekologii. Dzieci zostały zapoznane z zakładem, jego działalnością, sprzętem transportowym, a na ścieżce edukacyjnej zlokalizowanej obok zakładu dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o segregacji odpadów i ich powtórnym przetworzeniu oraz o wykorzystywaniu naturalnych źródeł energii. Przedszkolaki zobaczyły też z bliska, jak wygląda praca ludzi przy segregacji. W ten sposób, Dzieci w bardzo przystępny sposób zapoznały się z pojęciami takimi, jak: recykling, segregacja, utylizacja. Na koniec zważono nas na olbrzymiej wadze - wszyscy uczestnicy naszej wycieczki ważyli razem 1340 kg :)
Nasza marzanna została maskotką zakładu i ma już w nim swoje stałe miejsce :)
Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Szyszkiewiczowi za tak miłe przyjęcie nas i wspaniałą lekcję ekologii :)