Światowy Dzień Książki w naszym przedszkolu

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Książki, przypadającym dnia 23 kwietnia, dzieci z naszego przedszkola włączyły się w dniu dzisiejszym w obchody tego święta. Poznały sposób powstawania książki - od autora do końcowego efektu czyli pracy drukarza, przedstawiły także, wykonane przez poszczególne grupy, strony przedszkolnej książki pt. "Przedszkolak w bezpiecznym świecie". Grupa I "Krasnoludki" przygotowała stronę o bezpieczeństwie na drodze, grupa II "Jagódki" - bezpieczny dom, grupa III "Zajączki" - o pracy straży pożarnej, grupa IV "Żabki" o pogotowiu ratunkowym, a grupa V "Pszczółki" natomiast - o Policjancie i jego pracy.
Na koniec spotkania Dzieci obejrzały film pt. "Świnka Peppa w bibliotece", podczas którego zdobyły wiele informacji na temat zasad obowiązujących w tej instytucji.