Światowy Dzień Książki w naszym przedszkolu

Obchodziliśmy w dniu dzisiejszym Światowy Dzień Książki, który przypada co roku dnia 23 kwietnia.
Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt. "To jest bajeczka - Jak powstaje książeczka?", podczas której zapoznały się między innymi z historią i etapami powstawania książki oraz odpowiadały na zagadki związane ze znanymi bajkami dla dzieci. Ponadto dzieci z grupy "Żabek" zaprezentowały pozostałym grupom przedstawienie pt. "Królewicz Śnieżek", które powstało w oparciu o baśń Braci Grimm pt. "Królewna Śnieżka". "Żabki" wspaniale wcieliły się w swoje role, a widownia była niezwykle zaciekawiona przebiegiem przedstawienia.
Następnie, każda z grup udała się do swoich klas, gdzie dzieci prezentowały swoje ulubione książeczki, przyniesione w tym dniu do przedszkola.

"Książka czeka" - Łochocka Hanna

Książka nas uczy, książka cieszy,
czasem zadziwi nas niemało
albo po prostu tak rozśmieszy,
jakby się dobry żart słyszało.
Książka też mądrze nam doradza
różne wskazówki, wzory daje.
Książka w szeroki świat wprowadza,
dalekie z nami zwiedza kraje.
Lubimy książkę - przyjaciółkę.
Wiesz co Ci powiem?
Nie odwlekaj.
Masz trochę czasu? Spójrz na półkę,
sięgnij po książkę!