VI KONKURS WOKALNO - MUZYCZNY "SZUKAMY TALENTÓW"

W dniu dzisiejszym miała miejsce w naszym przedszkolu szósta edycja konkursu wokalno-muzycznego „Szukamy Talentów”.
Celem konkursu było wyłonienie uzdolnionych muzycznie dzieci oraz propagowanie edukacji muzycznej od najmłodszych lat.

Do konkursu rodzice zgłosili i przygotowali 8 dzieci w wieku od 5 do 6 lat.

Jury w składzie :
dr Krzysztof Niegowski - kompozytor, chórmistrz, wykładowca UAM,
Monika Tomaszewska - nauczyciel z przygotowaniem muzycznym z PP nr 28
Małgorzata Piechota – nauczyciel przedszkola z przygotowaniem muzycznym
Maria Dobosz – z-ca dyr. ds. pedagogicznych NP. im. Marii Konopnickiej
oceniało predyspozycje muzyczne dziecka, dobór repertuaru
oraz wyraz artystyczny.

Po przesłuchaniu młodych wykonawców, jury pogratulowało wszystkim uczestnikom występu oraz wyłoniło dwoje najbardziej uzdolnionych wokalno-muzycznie dzieci :

Lenkę Nowakowską i Anitkę Wierzbicką

Otrzymały one nagrody główne, którymi jest roczny indywidualny kurs nauki gry na keyboardzie, prowadzony przez nauczycielkę przedszkola, Panią Małgorzatę Piechotę.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki:
Antosia Rusek z grupy „Zajączków” oraz Gabrysia Janowska, Ola Figiel, Antosia Kryszak, Lenka Frontczak, Paulinka Świderska – z grupy „Pszczółek”.

Dyrekcja przedszkola gratuluje pięknych wykonań wszystkim uczestniczkom konkursu, a Rodzicom dziękuje za ich przygotowanie.

Życzymy Laureatkom owocnej nauki gry na keyboardzie, a pozostałym uczestniczkom dalszego rozwijania muzycznych talentów.