Wycieczka do Leśnego Centrum Edukacji

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy "Zajączków" i "Żabek" pojechały na lekcję edukacyjną pt. "Jesień w lesie" do Leśnego Centrum Edukacji w lesie winiarskim, podczas której dowiedziały się, jak wygląda ta pora roku w lesie. Podczas prezentacji multimedialnej przedszkolaki zdobyły wiele cennych informacji, ale także wykazały się szeroką wiedzą w zakresie lasu, leśnych zwierząt i ich zwyczajów. Miały także możliwość zwiedzenia ścieżki edukacyjnej wokół leśnego centrum, na której czekało na dzieci mnóstwo ciekawostek, np. jak rozpoznać ile lat ma drzewo?, jak wygląda hotel dla owadów?, rodzaje budek lęgowych dla ptaków, a nawet dla nietoperza oraz zwyczaje Orła Bielika.
Dzieci otrzymały od Nadleśnictwa odblaski w kształcie zwierzątek, które przyczepiły od razu do kurteczek dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa na drodze.
Bardzo dziękujemy Pani Natalii Zefert z Leśnego Centrum Edukacji za wspaniałe spotkanie i upominki :)