Wycieczka gr. IV " Żabki" i V "Pszczółki" do muzeum piekarstwa

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy IV Żabki i V Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Piekarstwa VOGT, do Pleszewa.
W muzeum miały możliwość obejrzenia dawnych sprzętów, pieców i urządzeń używanych kiedyś w piekarni, pamiątek rodzinnych pleszewskiego rodu piekarzy Vogtów, a także wszystkiego, co wiąże się z piekarstwem.
Dzieci, podczas zwiedzania części muzealnej, dowiedziały się ciekawych rzeczy o piekarstwie, zawodzie piekarza oraz jego historycznym warsztacie.
"Żabki" i "Pszczółki" brały także udział w warsztatach piekarskich, prowadzonych przez Pana Tomasza Vogta, podczas których własnoręcznie formowały bułeczki maślane - chłopcy w kształcie ślimaków, a dziewczynki - warkocze :)
Bułeczki przepięknie wyrosły w piecu i wyglądały bardzo apetycznie :) Każde z dzieci zabrało swoje dzieło do domu :)